Aktualności


Kochani !!!
Zapraszamy Was do galerii zdjęć, która zostanie na dniach wzbogacona o ostatnie koncerty (Białystok - Tawerna Ryczące Czterdziestki, Keja Pub w Łodzi oraz Pub Rafa w Łodzi). Zdjęcia z Białegostoku już są :)
http://picasaweb.google.pl/dziadzia90mt/Ryczace40BiaYstok5122009FotoByVulcanMixCzterdziestkowyMajerW#

 


Dla zainteresowanych :) Do galerii dotarło kilka fotek z koncertu w łódzkim Keja Pub z 26.06.2009. Autorem zdjęć jest Dariusz Vulcan Czupryński

http://picasaweb.google.pl/dziadzia90/KejaPub26062009#
 

Miło nam poinformować, że powrót po latach do Zielonej Irlandii możemy uznać za bardzo udany. Publiczność mimo odbywającego się w tym samym czasie koncertu grupy LOMBARD nie zawiodła. Lokal wypełnił się po same brzegi. Dlatego publiczności mówimy SERDECZNE DZIĘKI !!! Aż się chciało dla Was grać :). Zdjęcia* z imprezy dostępne są w galerii

 *autorem zdjęc jest Dariusz Vulcan Czupryński

http://picasaweb.google.pl/dziadzia90/WieczorZPiosenkaZeglarskaZielonaIrlandia09052009#

 

Przyjaciele!!!
Zmuszeni sytuacją losów każdego z członków zespołu, podjęliśmy wczoraj bardzo ważną decyzję... musimy zakończyć działalność. Mamy nadzieję, że spędzone z nami prawie 3 lata działalności będziecie wspominać z uśmiechem i ciepłem w sercu...

Do zobaczenia gdzieś kiedyś...

ps: Koncerty zaplanowane znajdujące się na stronie będą naszymi ostatnimi.
Dlatego szczególnie zapraszamy !!!

2.04.2009 : a tak nawiasem mówiąc to prima aprilis  :)No i za nami Dzień Świętego Patryka. Mamy nadzieję, że karczma Koniec Świata przeżyje jeszcze wiele takich imprez :) W galerii możecie zobaczyć kilka fotek z tego wyjątkowego wieczoru i zapraszamy serdecznie do wypowiedzi na forum - czekamy na wasze refleksje i przemyślenia.

TO IRELAND !!!Przyjaciele !!!
Za nami finałowy koncert w ramach XVII Finału WOŚP (warto zaznaczyć, że ostrowiecki sztab fundacji z naszą bardzo skromną pomocą zebrał w tym roku aż 63110,9 zł). Podanto miło nam poinformować, że nasz zespół (dokładnie jego 2/5 czyli Johny i Dziadek) brali udział w podsumowaniu finału na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Uświetniliśmy wieczór kilkoma kawałkami z pogranicza poezji śpiewanej, a pomogła nam w tym koleżanka Małgorzata Wilczyńska. W ostatnim czasie gościliśmy też na XX Szantach we Wrocławiu. Dziękujemy zatem za miłe słowa padające z różnych stron pod kątem naszego występu (może następnym razem jurorzy nas docenią :D). Impreza niezapomniana... tyle zespołów na jednej scenie, sprawna organizacja i niezapomniany koncert finałowy - spektakl Touch of Ireland w wykonaniu zespołu Carrantuohill  z towarzystwem grupy tańca irlandzkiego oraz koncert legendarnej grupy The Dubliners - "ojców chrzestnych" irlandzkiej piosenki folkowej. Do tego jeszcze klimat Wrocławia zrobił swoje.
Zapraszamy zatem do galerii zdjęć, gdzie już możecie oglądać zdjęcie zarówno z festiwalu i Finału WOŚP.

Wielkie podziękowania składamy na ręce Darka VULCANA Czupryńskiego za transport w wygodnych warunkach i za materiały foto z festiwalu. DZIĘKI DAREK !!!

A teraz zapraszamy Was na małe folkowanie z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Patryka. Bawimy się w sobotę 14.03 od godziny 20:00 w Karczmie Koniec Świata na ulicy Boya Żeleńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
DO ZOBACZENIA !!!


Miło nam poinformować, że w najbliższą niedzielę (tj. 11.01.2009) odbędzie się nasz koncert w ramach XVII już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się on w klubie muzycznym Perspektywy około godziny 21. W trakcie koncertu będzie miało miejsce wiele atrakcyjnych licytacji więc nie zapomnijcie zabrać ze sobą gotówki :) Oprócz nas na scenie wystąpi między innymi zespół Pod Wiatr (www.podwiatr.art.pl). Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej ostrowieckiego sztabu WOŚP - www.wosp.ostrowiec.info.
ps: oj się będzie działo... :)
 

W minioną sobotę (tj. 15.11.2008) odbyło się zakończenie Sezonu Żeglarskiego 2008. Ponadto spotkanie było okazją do uroczystych obchodów 25lecia JACHT-KLUBu Ostrowiec. Była to świetna okazja do wspomnień, wymiany doświadczeń, spotkania pasjonatów sportów wodnych. Dziękujemy, że mogliśmy wziąć w niej udział. Podczas imprezy wystąpiliśmy z recitalem piosenek naszego autorstwa i tych szant, które przyjemnie było zaśpiewać razem z bracią żeglarską zrzeszoną wokół JACHT-KLUBu.
Radkowi Wójtowiczowi dziękujemy za wspólny występ :)

Teraz pozostaje nam tylko czekać na rozpoczęcie Sezonu Żeglarskiego 2009, bo czy jest coś przyjemniejszego od wiatru, wody i dobrej szanty ??

Wróciliśmy ze Śląska.
W Sobotę 8.11.2008 zaprezentowaliśmy 20minutowy repertuar podczas konkursu na XXIV Festiwalu Tratwa 2008 w Chorzowie. Niestety pudła dla nas nie starczyło ale przecież jeszcze wszystko przed nami bo jak to powiedział pewien juror to początek naszej drogi, a tkwi w nas "zaje***** potencjał". Pozdrawiamy serdecznie całe jury festiwalu, pana Krzysztofa, zespoły, wszystkich zgromadzonych na naszym występie w Chorzowskim Centrum Kultury a Maćkowi Jędrzejko dziękujemy za mniej i bardziej cenne uwagi. 
W galerii znajdują się już zdjęcia z naszego koncertu oraz zapraszamy do obejrzenia i ocenienia niestety tylko dwóch filmików:
http://pl.youtube.com/watch?v=aTjVwJv_naM&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=ny8pSqoWimM&feature=related


UWAGA UWAGA !!!
Przepraszamy za długi zastój na naszej stronie. Obiecujemy poprawe (na ile pozwolą nam możliwości :D) i na początek zapraszamy do nowego działu, o który tak wiele osób prosiło, który z pewnością zwiększy morale tej strony czyli do działu Portfolk w obiektywach (jak się z pewnością domyślacie jest to galeria zdjęć). Niestety nie mamy żadnego serwerka do udostępniania fotek dlatego album powstał w Google`ach, ale mamy nadzieję, że będzie się Wam dobrze oglądało.  

Ponadto został zlikwidowany dział Portfolkowa Twórczość. Filmiki znadjujące się w tamtym dziale zostały przeniesione do działu Nasza Muzyka. Pod tekstem konkretnego utworu znajduje się odnośnik do filmiku a pod niektórymi utworami odnośniki do mp3, które możecie pobrać.

Zapraszmy do komentowania zdjęć, do wypowiedzi na forum na temat nowej szaty strony, nowych materiałów, które się na niej znajdują !!!

http://www.portfolk.fora.pl/doradz-nam-cos,2/tworczosc,27.html

http://www.portfolk.fora.pl/doradz-nam-cos,2/nowa-szata-strony,25.html


 

KOCHANI !!!
Miło nam poinformować, że w miniony weekend w przepięknym, malowniczym Sandomierzu odbył się finał V Kieleckich Spotkań z Piosenką Żeglarską Szanta na Sukces 2008, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć . Przez 3 dni mieliśmy okazję posłuchać dobrej muzyki morza, wysłuchać wielu przydatnych rad i uwag jurorów festiwalu, oraz bawić się w dobrym gronie. 

Z tym większą przyjemnością chwalimy się, bo według nas jest czym:

Nagrodą Specjalną od portalu FOLKOWA za repertuar, wykonawczo i instrumentalnie najbliższy tradycyjnym korzeniom pieśni morza

Nagrodą Magazynu Żeglarzy JACHTING za najlepsze wykonanie szanty obowiązkowej MARINGO

oraz
WIELKĄ GEJTAWĄ FESTIWALOWĄ

a oto pozostałe nagrody przyznane podczas festiwalu:             
Glejt Galeonu "LEW" - Pod Wiatr
Nagroda Burmistrza Sandomierza - Pod Wiatr
Brązowa GEJTAWA - Zośka na Pokład
Srebrna GEJTAWA - The Grogers


IV Wachta V Kieleckich Spotkań z Piosenką Żeglarską już za nami. Kogo zabrakło na koncercie niech żałuje. Zespoły rozgrzewały publikę do granic możliwości. Fotoreporterom baterie w aparatach wysiadały z wrażenia :) 

PORTFOLK serdecznie dziękuje zgromadzonym na koncercie za rewelacyjny doping !!! Szczególnie Członkom JACHT-KLUBu OSTROWIEC !!!
Aż się chciało grać !!!

W najbliższym czasie postaramy się wzbogadzić stonę o materiały multimedialne z tego koncertu.
Zapraszamy do wypowiedzi na FORUM.

Póki co zapraszamy do obejrzenia, krótkiej fotorelacji z koncertu autorstwa Marcina TACZKIEGO Taćkiewicz i Darka VULCANA Czupryńskiego
http://www.forum.szantymaniak.pl/viewtopic.php?t=1956

Do zobaczenia na koncertach !!!


Nasz najbliższy koncert odbędzie się 19 kwietnia 2008 roku o godzinie 18:00 w klubie muzycznym "Perspektywy" w ramach kolejnej wachty V edycji Szanty na Sukces. Prócz nas w tym dniu na scenie zobaczycie zespoły "Pod Wiatr" i "The Grogers" - oba z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Gwiazdami wieczoru będą "Mechanicy Shanty" oraz "Wingx of Dixie".
Bilety do nabycia w MCK od 7 kwietnia w cenie 10 zł, a w dniu koncertu cena biletu wynosić będzie 15zł.
PORTFOLK SERDECZNIE ZAPRASZA!!!!

Poniżej podajemy link do plakatu promującego koncert

http://www.szantanasukces.pl/grafiki/plakatostrowiec.jpg

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery